Ako na online podnikateľské začiatky na internete bez podania výpovede?

LR Blog no.7 - Ako na online podnikateľské začiatky na internete bez podania výpovede_

Spomedzi mnohých podnikateľských modelov, ktoré je možné na internete rozbehnúť, som vybral niekoľko, o ktorých si myslím, že by mohli byť zaujímavé pre teba ako čitateľa môjho blogu.

Podľa čoho som vyberal? Drvivá väčšina čitateľov tohto blogu je zamestnaná. Napriek tomu, niektorí viac a niektorí zase menej rozmýšľajú, že by sa osamostatnili aj keď ešte nevedia ako. Niektorých táto myšlienka ešte ani nepadla, ale zameral som sa aj na túto skupinu v tomto článku a možno ich to zaujme, alebo minimálne rozšíri obzor o informácie ako momentálne internet zarába.

Vyberal som teda z modelov podnikania podľa týchto dvoch kritérií:

  1. Predpokladom číslo jedna bola možnosť začatia experimentovania s rozbehnutím vlastného podnikania, aj popri práci, bez nutnosti podania výpovede
  2. Druhým kritériom pre výber modelov bol vstupný kapitál. Keďže mnohí z čitateľov tohto blogu pracujú a majú hypotéky, zameral som sa na modely, ktoré vyžadujú minimálne náklady. Dal som si hranicu do 1000 EUR potrebných na rozbeh.

Tak poďme na to!

Infopodnikanie

Ak chceš začať aspoň skúsiť podnikať a s minimálnym rizikom na začiatku, odporúčam odvetvie, ktoré sa nazýva „Infopodnikanie“. Na internete o tom nájdeš toho veľa, ale na Slovensku to ešte stále nenabralo plné obrátky. K nám sa to dostáva hlavne cez české firmy, ktoré sa na toto odvetvie zameriavajú. Ale keďže ide hlavne o podnikanie na internete, informácie o tom sú voľne prístupné komukoľvek. Väčšinou sa však jedná o zdroje v angličtine.

Základným prinípom infopodnikania je speňažovanie informácií. V reálnom svete sa predávajú fyzické produkty, v IT sektore to môže byť softvér a v infopodnikaní to je infoprodukt. V offline svete sú infopodnikateľmi napríklad autori kníh alebo rôznych publikácií, ktorí predávajú svoj produkt v kníhkupectvách. Následne môžu chodiť prednášať na rôzne semináre, konferencie a pod. Tým, že tu máme možnosti využívania internetových služieb, ktoré sú prístupné širokej verejnosti, infopodnikanie sa stáva omnoho jednoduchším a hlavne, dostupnejším väčšiemu publiku.

Akčná výzva

Choď do článkov z tejto kategórie a prejdi si modely podnikania. Vyber si z nich ten, ktorý ti najviac vyhovuje a začni testovať.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.