Najskôr spoznaj v čom si dobrý a zameraj sa na to! [časť 2]

LR Blog no.5 - Najskôr spoznaj v čom si dobrý a zameraj sa na to! [časť 2]

Predtým, ako sa zameriam na ďalšiu metódu na spoznávanie silných stránok, chcem povedať, že výstup z cvičení, ktoré som zverejnil v článku Najskôr spoznaj v čom si dobrý a zameraj sa na to! [časť 1] a výstup z tohto testu boli pre mňa osobne veľmi podobné.

Na druhej strane, pomohlo mi to niektoré vlastnosti lepšie pomenovať. Ak teda nemáš momentálne v pláne, z akýchkoľvek dôvodov, platiť za podobné služby, ale máš záujem dozvedieť sa viac o svojich silných stránkach, zarezervuj si nejaký čas pre seba a prejdi si aktivity zdarma v tomto článku.

Na internete existuje viacero internetových poradenských služieb. Jednou z takýchto poradenských služieb je aj služba Clifton Strength Finder od Gallup Strength Center. Táto služba dopomáha ľuďom nachádzať svoje prirodzene silné stránky. Odporučil mi ju môj známy, ktorý pracuje ako poradca v jednej slovenskej spoločnosti. Keďže som už vtedy rozmýšľal o podnikaní, prišlo mi to ako dobrý nápad, zakúpiť si tento test a dozvedieť sa čosi o sebe viac a zamerať sa na to.

Cena licencie je 15$. Výsledok je však omnoho hodnotnejší.

Ako Clifton Strength Finder funguje?

Clifton Strength Finder používa na hľadanie silných stránok dotazník s cca 150 otázkami, na ktoré je potrebné odpovedať. Vyplnenie trvá asi polhodinu. Dôležité je zarezervovať si na tento dotazník kontinuálny čas, pretože po spustení dotazníka už zakúpenú licenciu nebude možné znova použiť. Na každú otázku je potrebné odpovedať do 20 sekúnd, aby človek nad tým dlho nerozmýšľal a dal na svoje prvé reakcie, ktoré častokrát bývajú reakciou na podvedomé správanie. Stránka a dotazník je dostupný v angličtine a ďalších svetových jazykoch. Slovenčina nie je podporovaná.

Silné stránky v Gallupovom teste sú rozdelené do štyroch hlavných kategórií:

  • Executing: ľudia z tejto kategórie sú zameraný na vykonávanie, hľadanie a implementáciu problémov. Majú prirodzené nadanie pustiť sa do problému a vyriešiť ho, chytiť sa myšlienky a pretaviť ju do reality
  • Influencing – títo ľudia majú prirodzené vlohy na „ovplyvňovanie“ ostatných ľudí. Cítia sa doma pri vystupovaní na verejnosti a zameriavajú sa na to, aby o nich vedeli aj druhí
  • Relationship Building – zameranie na spájanie ľudí v tíme a vytváranie vzťahov medzi ľuďmi, je doménou ľudí v tejto kategórii
  • Strategic Thinking – strategicky zmýšľajúci ľudia absorbujú informácie a analyzujú ich, aby sa mohli zamerať na to, čo môže byť. Na základe analýz robia rozhodnutia a pripravujú plány na dosiahnutie cieľov

Do každej spomínanej kategórie spadá 8 až 9 typických vlastností, ako napr. : futuristickosť, sústredenosť, súvislosť, disciplína, …

Výstup testu

Výstupom tohto testu je zoznam piatich najsilnejších vlastností, ktorými človek disponuje. Ako príklad si môžeš pozrieť zoznam mojich najsilnejších stránok.

Gallup Strengths Center - Domovská stránka s personalizovaným výstupom

Gallup Strengths Center – Domovská stránka s personalizovaným výstupom

Každá vlastnosť je detailne rozanalyzovaná na jednej „á štvorke“ (viď príklad nižšie). Zároveň, ku každej vlastnosti je možné pozrieť si krátke video, v ktorom človek s touto dominatnou vlastnosťou opisuje, ako zameranie sa na konkrétnu silnú stránku, ovplyvnilo život.

Gallup Strengths Center - Detailná analýza vlastnosti

Gallup Strengths Center – Detailná analýza vlastnosti

 

Gallup Strengths Center - Video pre každú vlastnosť

Gallup Strengths Center – Video pre každú vlastnosť

Súčasťou výstupu silných stránok je aj personalizovaný výstup s akčným plánom úloh, ktoré dopomáhajú zameriavať pozornosť a aktivity na zlepšovanie silných stránok.

Ďalšie poradenské služby

Neskôr je možné dokúpiť rebríček zvyšných 34 vlastností. Cena je už v tomto prípade vyššia – 74$. Viac na stránke produktov. Ja osobne som si už žiadne dodatočné služby nezakupoval.

Silné stránky pre podnikateľov

Pri písaní tohto článku som našiel nasledovnú zaujímavú ponuku. Pre začínajúcich podnikateľov Gallup Stregths Center ponúka aj analýzu silných stránok pre využitie v podnikaní. Volá sa „The Entrepreneurial Profile 10„. Zameriava sa na 10 talentov, ktoré každý človek má a pomáha pochopiť tieto talenty s možnosťou využiť ich pri podnikaní. Test stojí 12$.
Tento test som si nezakúpil, takže neviem povedať o tom viac. Pridal som ho však sem, pretože to môže byť pre teba užitočná informácia. Napíš mi potom do komentárov spätnú väzbu na tento produkt, ak s tým budeš mať skúsenosť.

Akčná výzva

Ak ťa táto poradenská služba zaujala, môžeš si ju zakúpiť za 15$ tu: https://www.gallupstrengthscenter.com/Purchase/en-US/Product. Poznámka: platiť je možné len platobnou kartou.

Znova pripomínam, že ak teraz nemáš v pláne z akýchkoľvek dôvodov platiť za podobné služby, ale máš záujem dozvedieť sa viac o svojich silných stránkach, zarezervuj si nejaký čas pre seba a prejdi si aktivity v tomto článku, ktoré som pre teba pripravil zdarma.

Daj mi pls, vedieť do komentárov alebo emailom ako sa ti vodilo. Napíš mi aj, či ťa takéto témy zaujímajú a pomáhajú ti ísť vpred. Ak áno, budem veľmi rád, keď budeš sharovať tento článok aj svojim priateľom na FB.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.