O mne

Momentálne sa venujem rozbiehaniu podnikania na internete a rozhodol som sa písať blog o tom čo robím a ako sa mi darí, aby ste sa mohli inšpirovať a možno si aj vzájomne dopomáhať posúvať sa vpred.

Ladislav Rydzyk

V skratke o tom ako to celé začalo 😉

Vyštudoval som na FEI STU v Bratislave odbor Automatizácia/Robotika. Po štúdiu som ostal v Bratislave, kde som pracoval ako programátor webových aplikácií a neskôr ako SAP/ABAP programátor. Ako rodina sme začínali v Petržalke v podnájme. Čakal nás "štandarný" život, ktorý už nastúpila väčšina našich známych, a to: nájsť si prácu (hlavne v Bratislave, pretože moje zameranie na SAP tam poskytoval najlepšie možnosti, alebo potom v inom z veľkých slovenských miest), nájsť si vhodné bývanie, zobrať si hypotéku, usadiť sa a splácať úver 30 rokov. Inak sme to ani neplánovali, pretože toto je spôsob, akým teraz život funguje a inak sme si to ani nevedeli predstaviť.

A teraz žijeme v jednej malej dedinke na južnom Slovensku, čo by sme si pre dva a pol rokmi ani nepomysleli (písane v marci 2016), že sa nám splní jeden z našich snov.
Začalo to v jeden večer kedy sme si s manželkou Zitkou sadli a začali snívať o tom, ako by sme si predstavovali náš život, keď raz budeme starí. Po dlhom rozhovore a nadšení ako by to všetko vyzeralo sme si uvedomili, že je to ozaj snívanie a v našom prípade utópia, keďže náš život sa uberal iným smerom. Zážitok z tohto večera bol ale tak silný, že sme to nenechali zapadnúť prachom a povedali sme si, že musíme nájsť cestu, ako sa k našim snom dopracovať. Nevedeli sme síce ešte ako, ale minimálne sme vedeli, že to musíme skúsiť. Začali sme teda konať postupne prvé malé kroky k tomu, aby sme mali minimálne nádej na nejakú zmenu. Aby som tento dlhý príbeh skrátil, teraz môžem povedať, že sa nám za tento čas ako sme začali robiť prvé kroky, otvorilo mnoho ciest a možností, o akých sme ani nesnívali. Nastúpili sme teda na dobrodružnú cestu snívania v realite tohto života.
Za tento čas sme sa naučili jedno podstatné, že aj zdanlivo nemysliteľné veci sa môžu stať skutočnosťou. Je však potrebné tomu veriť a neustále za tým kráčať.

Tento blog bude aj o tom, aké kroky sme spravili a čo všetko sme museli zmeniť, aby sa veci začali diať tak, ako sme si priali. Tento blog bude hlavne pre ľudí, ktorí si myslia, že musia robiť to, čo nechcú, lebo nemajú inú možnosť. Teraz už viem, že to tak nie je a nie je to len vecou toho, že sme mali šťastie alebo dostatok financií.

Hlavná časť blogu bude venovaná témam Online podnikanie a Internetové nástroje, ktoré sú pre mňa a našu rodinu jednou z ciest a prostriedkov ako napĺňať naše sny za ktorými kráčame. Uvedomujeme si, že tak ako každé podnikanie, aj toto je vystavené riziku, že jednoducho nevyjde. Neexistuje žiadna istota, že sa to podarí. Jediná istota v tomto však je, že ak by sme sa o to nepokúsili, nikdy by sme nedošli k cieľu.

Mojou víziou tohto blogu, je ukázať, že každý z nás môže žiť svoj život naplno, a to aj vďaka internetu a možnostiam, ktoré teraz ponúka. Neznamená to však, že tu ponúkam stopercentný postup na to, ako dosiahnuť úspech. To sa ani nedá. Čo sa ale dá, ukázať vám, čo a ako robíme my a ľudia, ktorí úspešní už sú a začínali z podobnej štartovacej pozície. Aj z týchto príbehov je možné odsledovať, že nikdy to nie je aj bez neúspechu. Častokrát však takéto príbehy stačia na to, aby sa ľudia motivovali a povedali si, že toto predsa môžem dokázať aj ja. To nemôže byť až také ťažké. A tam niekde začína cesta za plnením snov.

Uvedomujem si, že je to odvážna vízia, hlavne keď viem, že aj naša rodina je stále len na začiatku. V rámci svojich časových možností, budem sa snažiť písať tento blog tak, aby každý čitateľ mal z tohto úžitok.

Viac o príbehu našej rodiny, ktorý verím, že pomôže aj tebe nájdeš v mojom prvom blogu: Robiť čo ťa baví vs. Robiť čo musíš


Moje predchádzajúce pracovné aktivity

Počas a po škole som pracoval ako SAP programátor a programátor webových aplikácií.

 • 1
  Datavard - ABAP Developer a Technical Lead
  Pracoval som na rôznych projektoch v oblasti vývoja v SAP-e. Zároveň som bol zodpovedný za správu a riadenie knižnice kódov pre všetky produkty v rámci spoločnosti. Moje kódy momentálne bežia alebo bežali na systémoch spoločností ako: Nestlé, Coca Cola, Nike, Allianz, KPMG, BASF a iné.
 • 2
  HP Slovensko - ABAP Developer
  Ako člen developerského tímu som sa podieľal na vývoji aplikácií pre spoločnosti ako P&G, Volkswagen, Carl Zeiss a iné. Popri práci som rozvýjal spoluprácu s fakultou FEI STU, kde som pomáhal vytvárať študijné materiály na výučbu SAP-u na fakulte v rámci diplomovej práce.
 • 3
  Web developer - Monogram
  V rámci programovania webových aplikácií, bola jednou z najznámejších webov na ktorom som sa kedy podieľal, aktuálna stránka spoločnosti ESET.

.. a iné

Moje dobrovoľnícke aktivity

Počas strednej a vysoke školy a aj popri práci som sa venoval mnohým dobrovoľníckym aktivitám, ktoré robili radosť mne a ľuďom ktorých sa to týkalo.

 • 1
  Projekt HorebPET
  Spoluzakladateľ a koordinátor projektu, ktorý pomáha zdravotne postihnutým deťom na Slovensku pomocou zberu vrchnákov z PET fliaš. Viac na http://www.horebpet.sk
 • 2
  Vedúci Misijného tímu v UPeCe Bratislava
  Počas vysokoškolského štúdia som niekoľko rokov chodieval medzi rumunských slovákov. Neskôr som sa stal vedúcim celého tímu, kde bolo mojou úlohou viesť, koordinovať cca 40 členov a aktivity potrebné na prípravu a beh misijnej činnosti v období letných prázdnin.
 • 3
  Animátor u Saleziánov don Bosca v Bardejove
  Tvorba stretiek a rôznych aktivít s chlapcami.

.. a ďalšie iné.

Viac na mojom LinkedIn profile: https://www.linkedin.com/in/ladislavrydzyk