Reality show: Budovanie online podnikania – 1. časť – Predstavenie podnikateľského nápadu

Reality show: Budovanie online podnikania – 1. časť – Predstavenie podnikateľského nápadu
Reality show: Budovanie online podnikania – 1. časť – Predstavenie podnikateľského nápadu

Reality show: Budovanie online podnikania – 1. časť – Predstavenie podnikateľského nápadu

Ako začať nový podnikateľský projekt od úplného začiatku? Ako si budovať značku? Ako nájsť a osloviť svojich potenciálnych zákazníkov? Ako im ponúknuť a predať svoje služby? V nasledujúcich článkoch kategórie „Reality Show – ABAP Academy“ sa budem venovať práve týmto otázkam.

Tento seriál článkov je pre všetkých, ktorých zaujíma podnikanie na internete a jeho budovanie. Články sú vhodné pre úplných začiatočníkov ako aj pre pokročilých ľudí v tomto odvetví.

Budem písať o svojich experimentoch, o tom ako realizujem konkrétne kroky a aké výsledky z nich dostávam. Budem sa snažiť vyhýbať nadbytočným teóriám, aby články boli maximálne praktické a dali sa z nich vyvodiť závery na použité techniky.

Podnikateľský model online vzdelávania

V tomto projekte sa  zameriam na podnikateľský model online vzdelávania (viac o tomto spôsobe podnikania som písal v článku Pasívny príjem z online tréningov). Na tomto projekte experimentujem a zavádzam do praxe všetky svoje znalosti. O tom prečo a ako som tento podnikateľský model vyberal sa dozvieš v článku Ako som vybral ten „správny“ podnikateľský nápad.  Vyberiem z neho len nasledovnú časť:

Na začiatok som si vybral oblasť v ktorej som doma, a to programovanie v systéme SAP v programovacom jazyku ABAP. Keďže ovládam anglický jazyk, ktorý je bežným komunikačným jazykom v tomto odvetví, môjho cieľového zákazníka nebudem hľadať v konkrétnych krajinách, ale zameriam sa na globálny trh. Podnikanie v tejto oblasti, ktoré má podľa mňa potenciál nadobudnúť pasívny príjem je nasledovný: „vyučovanie ľudí cez internet formou online kurzov, ktorí majú záujem o vzdelávanie sa v oblasti programovania v systéme SAP„.

Akým spôsobom?

 1. Budem hľadať ľudí, ktorí majú o programovanie v SAP-e reálny záujem
  • Jedným zo zdrojov budú portály online univerzít na získavanie kontaktov
  • Ďalším zdrojom kontaktov bude tzv. „Launch team“, ktorý momentálne budujem
  • Ďalším zdrojom budú stránky, ktoré podobné služby už ponúkajú
 2. Tieto kontakty budem smerovať na svoje stránky
 3. Automatizácia procesov – plánujem zautomatizovať procesy, ktoré sa zautomatizovať dajú, aby som tak mohol „spasívniť“ čo najviac aktivít
  • Komunikácia so študentami
  • Predaj kurzov
  • Platby

Výber názvu

Tento projekt som nazval ABAP Academy. Pointou bolo, aby obsahoval kľúčové slovo programovacieho jazyka „ABAP“. Následne som potreboval, aby hneď na prvé počutie bolo zjavné, že sa jedná o vzdelávanie a zároveň evokoval v ľuďoch, že sa jedná o „serióznejšiu“ formu vzdelávania. Preto slovo „Academy“.

Zároveň tento názov musel mať voľnú „.com“ doménu, keďže portál bude cielený globálne.

Ako môžeš tento seriál sledovať?

Moje konkrétne experimenty a stratégie budem zverejňovať na tomto blogu v kategórii „Reality Show“. Ak ťa táto téma zaujíma, zaregistruj sa do newslettra na tejto stránke. Takto ti budem môcť zasielať ďalšie novinky o tom čo funguje a čo nie. Zaregistrovaný členovia sa budú môcť zapojiť aj do konkrétnych experimentov.

Sleduj, ako sa tomuto projektu darí a uč sa spolu so mnou 😉

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.